1neda
09 بهمن 1401 - 00:47

شهرداری دستفروشان و وانت‌بارهای سنندج را ساماندهی کند

فرماندار شهرستان سنندج خواستار ساماندهی دستفروشان و وانت‌بارهای سطح شهر سنندج توسط شورا و شهرداری شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حسن عسکری در جلسه خدمات سفر استان کردستان خواستار ساماندهی دستفروشان و وانت‌بارهای سطح شهر شد و گفت: شایسته است شورای اسلامی و شهرداری سنندج از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم برای ساماندهی دستفروشان و بساطگستران وانتی انجام دهند تا در ایام نوروز شاهد رضایت‌مندی حداکثری مردم و گردشگران باشیم.

فرماندار سنندج اظهار کرد: به بخشداران اعلام خواهیم کرد تا جلساتی توجیهی برای دهیاران با محوریت خدمات سفر و استقبال از نوروز  برگزار شود.

وی یادآور شد: ضرورت دارد تا قبل از نوروز با برنامه‌ریزی مناسب، درست و اصولی همه چالش‌ها، درخواست‌ها و آسیب‌های موجود را بررسی و برطرف کنیم.

ظرفیت اسکان شبانه 5 هزار مسافردر کردستان وجود دارد

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کردستان هم در ادامه جلسه بر ضرورت برنامه‌ریزی برای استقبال و میزبانی شایسته از مهمانان و مسافران نوروزی تاکید کرد و گفت: برگزاری جلسه‌های متعدد و ارائه نظرات، پیشنهادها و ایده‌های نو از سوی اعضای ستاد می‌تواند در خدمات‌دهی به مسافران و گردشگران در استان موثر باشد.

آرمان وطن‌دوست با تاکید بر جمع‌بندی و تنظیم گزارش عملکرد ستاد اجرایی خدمات سفر استان، اظهار کرد: آمار و اطلاعات مربوط به گردشگران نوروزی در سطح استان باید توسط اعضاء به‌صورت روزانه به دبیرخانه ستاد ارائه شود.

وی با بیان این‌که ظرفیت لازم برای اسکان مسافران نوروزی در مراکز اقامتی استان وجود دارد، افزود: در حال حاضر ۵۸ مرکز اقامتی شامل هتل، هتل‌آپارتمان و مهمان‌پذیر و ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی در استان کردستان با ظرفیت اسکان بیش از پنج ‌هزار نفر در شبانه‌روز مشغول فعالیت هستند.

وطن‌دوست عنوان کرد: ۱۳۰رستوران و مجتمع بین‌راهی و ۵۶ دفتر خدمات مسافرتی نیز آماده خدمت‌رسانی به مهمانان نوروزی هستند.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان یادآور شد: به‌منظور تسهیل سفر گردشگران در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ هیچ‌گونه افزایش نرخی در مراکز اقامتی استان نخواهیم داشت.

انتهای پیام/2330/74

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003729