1neda
08 بهمن 1401 - 16:43

اجرای عملیات کنترل هرزآب در ۳۰۰ هکتار از اراضی بیابانی گرمسار

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار از اجرای عملیات کنترل هرزآب در ۳۰۰ هکتار از عرصه‌های بیابانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرمسار، امیرحسین شاه‌حسینی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ازجمله طرح‌های مدیریت مناطق بیابانی در راستای کنترل گرد و غبار و ریزگردها و حفاظت خاک می‌توان از پروژه‌های کنترل هرزآب و بذرپاشی در مناطق بیابانی نام برد.

وی افزود: به همین منظور پروژه کنترل هرزآب در 300 هکتار در دو منطقه مکرش و مکرش غربی گرمسار با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی اجرا شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار گفت: عملیات کنترل هرزآب با احداث بندهای خاکی کوچک با ظرفیت نگهداری حداقل 100 مترمکعب در هر هکتار در مسیر آبراهه‌های کوچک برای جمع‌آوری و نفوذ هرزآب در خاک انجام و بذور گیاهان بیابانی تاغ وآتریپلکس، اشنیان و شور در محل بندها کشت می‌شود.

شاه‌حسینی خاطرنشان کرد: امیدواریم که اجرای این عملیات موجب تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی شود و با افزایش پوشش گیاهی شرایط را برای تثبیت شن‌های روان در عرصه‌های بیابانی فراهم کند.

پایان پیام/2568/س/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002997